راز سئو که گوگل نمی خواهد بدانید - وب تمیم

راز سئو که گوگل نمی خواهد بدانید: بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو) فرآیندی است که برای دریافت ترافیک ارگانیک یا طبیعی به وب سایت یا وبلاگ است. به زبان ساده، سئو راهی برای گفتن به الگوریتم گوگل است که شما لایق رتبه گرفتن در کلمات کلیدی مورد نظر خود هستید.

تنها دو راه برای رسیدن به بالای صفحه جستجوی گوگل وجود دارد: پرداخت پول برای تبلیغات کلیکی که شما را در رتبه اول قرار دهند یا تسلط بر اسرار سئو.

بنابراین، در این مقاله وب تمیم یک راه ساده برای نحوه استفاده از سئو، و همچنین مواردی که باید از آن اجتناب کنید، پیدا خواهید کرد. پس از خواندن این مقاله، پیشنهاد می کنیم آن را برای مراجعات بعدی ذخیره کنید.

چرا باید از سئو استفاده کرد

(الف) شما نویسنده هستید زیرا دوست دارید دانش، علایق، طنز یا هنر خود را به اشتراک بگذارید و در واقع دیده شوید.

(ب) شما یک مخاطب می خواهید.و به طور دقیق، شما دنبال کننده می خواهید و از نوشتن و تبلیغات پول در می آورید.

(پ)به دنبال فروش محصول یا خدمات خود هستید

کمپین سئو

کمپین سئو چیست؟ برنامه ریزی کمپین سئو در 7 مرحله

بنابراین، می‌توانیم بگوییم که می‌خواهید نحوه استفاده از سئو را یاد بگیرید چون می‌خواهید محتوای شما دیده شود و درآمد زیادی داشته باشید.

چه زمانی از سئو استفاده کنیم

همانطور که قبلا توضیح دادم، سئو مجموعه‌ای ساده از دستورالعمل‌ها است که به الگوریتم گوگل می‌گوید محتوای شما با آنچه کاربران به دنبال آن هستند مرتبط است.

بنابراین، هدف شما باید رسیدن در بالای صفحه اول نتایج جستجو باشد.

تنها راهی که می توانید به آن دست یابید این است که یاد بگیرید چگونه به زبانی صحبت کنید که الگوریتم آنها می فهمد. به عنوان مثال، فرض کنید مقاله ای در مورد محل تهیه شیر خشک برای نوزاد می نویسید.

محتوا، راز سئو - وب تمیم
محتوا، راز سئو – وب تمیم

از آنجایی که هزاران والدین تازه وارد به دنبال خرید شیر خشک برای کودکان خود هستند، می دانید که این یک نگرانی مهمی است که بسیاری از خانواده ها را در ایران تحت تأثیر قرار می دهد.

شرکت شما، مقدار زیادی شیر خشک برای نوزاد موجود دارد. اکنون می‌خواهید تمام موجودی خود را قبل از اینکه رقبای شما فرصتی برای ذخیره مجدد قفسه‌های خود داشته باشد، بفروشید.

شما چندین گزینه برای تبلیغ شیرخشک کودک خود دارید، یا قرار دادن یک تابلوی بزرگ در بالای انبارتان، خرید آگهی در روزنامه یا سرمایه گذاری مقدار زیادی پول برای خرید آگهی تلویزیون یا رادیو. گزینه دیگر، فروش سنتی محصولات درب منزل است و آخرین گزینه این است که آن را در فروشگاه اینترنتی خود بفروشید، اما برای این کار، باید در صدر جستجو باشید.

سئوی محلی

9 استراتژی سئوی محلی برای کسب و کار شما

برای دستیابی به آن، باید الگوریتم گوگل را متقاعد کنید که شیر خشک شما همان چیزی است که مردم به دنبال آن هستند.

اگر دستورالعمل های زیر را پیروی کنید سئو سایت شما آسان خواهد بود.

نحوه استفاده از سئو (دوره مبتدیان سئو)

خوب حالا آستین ها را بالا بزنیم و دست به کار شویم. در اینجا 4 نکته اساسی برای بهبود بهینه سازی موتور جستجو (سئو) و ارتقای جایگاه مقاله/وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو و گوگل آورده شده است.

1-انتشار محتوای معتبر و مرتبط

هیچ جایگزینی برای نوشتن با کیفیت و معتبر وجود ندارد تا الگوریتم گوگل را نشان دهد که محتوای شما ارزش خواندن را دارد.

محتوایی که به طور خاص برای کاربر مورد نظر شما ایجاد می شود، ترافیک سایت را افزایش می دهد و اعتبار و ارتباط قسمت های سایت شما را بهبود می بخشد. مطمئن شوید که مهارت های محتوا نویسی خود را به خوبی تقویت کرده اید و به خوانندگان خود اجازه دهید تا بدانند که شما در موضوع مرتبط با خودتان یک مرجع هستید.

محتوای خود را شفاف، محاوره ای، جذاب و آسان تولید کنید. هیچ کس دوست ندارد یک نشریه علمی خسته کننده با داده های فنی زیاد بخواند، مگر اینکه برای تحقیق، مدرک دانشگاهی باشد!

2-از کلمات کلیدی استفاده کنید

یکی دیگر از رازهای بهبود سئو و راه رسیدن به رتبه های برتر، یافتن کلید باز کردن قفل الگوریتم است. و از آنجایی که هر موتور جستجو و صفحه وب یک متن ساده یا پیچیده است، کد ترکیبی استفاده از کلمه های صحیح است.

از این رو کلمات مهم در محتوا، کلمات کلیدی نامگذاری شده است. یک عبارت کلیدی خاص برای توصیف محتوای خود پیدا کنید. خوانندگان یا مشتریان آینده شما به دنبال چه چیزی هستند؟

به عنوان مثال، اگر شیر خشک عبارت کلیدواژه شما باشد، محتوای شما برای کسانی که در جستجوی عبارت «از کجا شیر خشک بخریم؟» مرتبط خواهد بود. یا “از کجا می توانم شیر خشک بچه را پیدا کنم؟” در گوگل زیاد سرچ خواهد شد.

جستجوی معنایی

جستجوی معنایی و بهبود E-A-T

اکنون که عبارت کلیدی خود را پیدا کردید (شیرخشک بچه)، حتماً آن را در محتوای خود بگنجانید.

3-از لینک ها در محتوی سایت خود استفاده کنید

برای بهبود اعتبار به خوانندگان خود اطلاع دهید که شما یک متخصص هستید، این قوانین را در مورد استفاده از لینک سازی داخلی برای بهبود سئوی خود دنبال کنید.

  • یک مقاله خوب نوشته شده بی طرفانه است، به راحتی قابل خواندن است، به خوانندگان کمک می کند تا در مورد آنچه که به آن علاقه دارند بیشتر بیاموزند، لینک هایی را از سایر وب سایت ها درج می کند و سئو را بهبود می بخشد.
  • به یاد داشته باشید، هیچ کس کپی را دوست ندارد. کار دیگران را دزدی نکن اگر از اطلاعات سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید، به نویسنده اعتبار داده و لینک آن را به منبع اضافه کنید. اگر مقاله شما درجه دزدی دریایی بالایی داشته باشد، الگوریتم گوگل شما را مجازات می کند.
  • لینک های مرتبط را به محتوای خود اضافه کنید. استفاده از لینک‌های «اینجا کلیک کنید» باعث بهبود سئو نمی‌شود. درعوض، یک پیوند غنی از متن به الگوریتم کمک می‌کند تا ارتباط مقاله شما را با خوانندگان ارزش‌گذاری کند.
  • همیشه برای لینک دادن کلمات کلیدی از لینک های توصیفی استفاده کنید. این به خواننده شما کمک می کند اطلاعات بیشتری پیدا کند. همچنین افراد دارای معلولیت از صفحه‌خوان‌ها استفاده می‌کنند و باعث می‌شود الگوریتم سئو گوگل رتبه‌ی بالاتری را به کار شما بدهد.

4-از تگ های alt استفاده کنید

برای افراد دارای معلولیت، داشتن یک متن جایگزین تصاویر برای توصیف تصویر و رسانه ویدیویی شما با استفاده از برچسب‌های alt یا توضیحات متنی جایگزین، چیزی است که گوگل دوست دارد انجام بدهید.

سعی کنید در توضیحات خود شفاف باشید. از عباراتی مانند “تصویر” یا “گرافیک از” برای توصیف یک تصویر اجتناب کنید. همیشه از توضیح واضح تصویر استفاده کنید. به جای «تصویر دختری با گربه»، بنویسید «دختر جوان خندان با لباس قرمز، حامل یک گربه سیامی قهوه‌ای روشن» استفاده کنید!

استفاده از تگ‌های alt به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا صفحه شما را از طریق تصویر پیدا کنند، که برای افرادی که از مرورگرهای متنی یا صفحه‌خوان استفاده می‌کنند بسیار مهم است و سئو را بهبود می‌دهد.

راز سئو که گوگل پنهان می کند چیست؟

بیایید در مورد راز سئو و آنچه که گوگل نمی خواهند شما بدانید صحبت کنیم. اگرچه دستیابی به ترافیک ارگانیک و طبیعی امکان پذیر است، گوگل گاهی وقت ها ارزشی برای تلاش شما قائل نمی شود.

آنها این واقعیت را پنهان می کنند که گاهی به مشتریان پرداخت کننده خود اولویت می دهند، صرف نظر از اینکه چقدر موفق شده اید تمام پارامترهای سئو و کلمات کلیدی خود را بگنجانید یا اگر باید از یک سایت بزرگ بک لینک داشته باشید.

با این حال، همیشه این شانس وجود دارد که کار خود را بالاتر از بقیه افرادی که پول تبلیغات پرداخت کرده اند در صدر نتایج گوگل ببینید.

به یاد داشته باشید که سئو توسط شرکت های مطرح و باتجربه مثل وب تمیم شانس شما را برای مرجع شدن مقاله شما در اینترنت افزایش می دهد.

اگر به دنبال بازدیدکنندگانی برای وب سایت تجاری، وبلاگ، سایت کتاب خود هستید یا می خواهید نفس خود را تقویت کنید، سئو به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید. اما باید از متخصصین سئو در این راه کمک بگیرید.

نکته نهایی

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید که استفاده از تکنیک های سئو در مقالات شما درست است یا غلط. در پایان، فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید.

با این حال، اکنون می دانید که چرا، چه زمانی و چگونه دستورالعمل های سئو را در کار خود بگنجانید.

با این وجود، از مشکلاتی که ممکن است به همراه داشته باشد آگاه باشید، مانند افزایش شدید روحیه شما، نداشتن درآمد و ساعت ها خیره شدن به صفحه رایانه به امید اینکه الگوریتم‌های گوگل شما را پیدا کنند و کسب درآمد کنید.

قبل از استفاده از سئو، در نظر بگیرید که چرا و چه زمانی باید از آن استفاده کنید اگر می خواهید وبلاگ یا نام فروشگاه خود را تبلیغ کنید. اگر دستورالعمل های سئو را دنبال کنید، شانس بسیار خوبی برای انجام آن و قرار گرفتن در بالای نتایج گوگل خواهید داشت.

اما باید بدانید سپردن این کار به شرکت های مجری سئو که سال ها در این زمینه تجربه دارند بهترین تصمیم برای شما خواهد بود. وب تمیم سئوی وب سایت شما را با رعایت مهم ترین نکات گوگل انجام می دهد. کافیست با ما تماس بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *