کمپین سئو چیست؟ - وب تمیم

کمپین سئو چیست؟ قطعا به عنوان یک کسب‌وکار می‌خواهید وب‌سایت شما در بهترین رتبه نتایج جستجو برای نتایج مرتبط باشد، بنابراین می‌توانید بازدید، مشتری و درآمد بیشتری کسب کنید.

با این حال، رسیدن به بهترین رتبه در گوگل، کار می‌طلبد و در این راه بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) به شما در این راه کمک خواهد کرد. یک استراتژی کمپین سئو با قدرت نه تنها وب سایت شما را به بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو سوق می دهد، بلکه موفقیت بلند مدت کسب و کار شما را نیز افزایش می دهد.

اگر به اجرای استراتژی سئوی خود فکر می کنید، اکنون زمان خوبی برای شروع است. شما باید استراتژی سئو خود را به کمپین های سئو قابل مدیریت تقسیم کنید. در ادامه همراه وب تمیم باشید با دقیق تر به جزییات بیشتر بپردازیم.

کمپین سئو چیست؟

احتمالاً با اصطلاح سئو آشنا هستید، که در واقع فرآیند استراتژیک بهینه سازی وب سایت شما برای رتبه بالاتر در نتایج موتور های جستجو بخصوص گوگل است. این یک فرآیند مداوم و مستلزم تلاش طولانی مدت است.

کمپین سئو پروژه ای است که دارای یک جدول زمانی، برنامه اجرایی و KPI است که با هدف کلی شما برای رتبه بندی در گوگل هماهنگ است. سئوی مداوم کسب و کار شما ممکن است چندین کمپین سئو را به طور همزمان اجرا کند.

سئوی مداوم را به عنوان هدف اصلی خود در زندگی در نظر بگیرید، مثل داشتن یک سبک زندگی سالم. این یک تعهد است و مثل خوردن یک سیب در یک روز به هدف نمی رسد.

شما هدف سبک زندگی سالم خود را به پروژه های قابل مدیریت تقسیم می کنید، بنابراین می توانید پیشرفت خود را اندازه گیری کنید. شاید بخواهید در ماه اول خود با یک پزشک مشورت کنید تا هر مشکلی را که باید به آن توجه کنید، شناسایی کنید. همچنین ممکن است بخواهید ماه اول خود را با هدف ثبت روزانه 5000 قدم شروع کنید.

با داشتن کمپین ها یا پروژه های قابل مدیریت که در جهت هدف شما کار می کنند، تکه های کوچک و قابل اندازه گیری از وظایف دارید، بنابراین می توانید پیشرفت خود را پیگیری کنید!

نمونه کمپین سئو

هنوز مفهوم کمپین سئو را متوجه نشدید؟ بیایید آن را با یک مثال توضیح دهیم.

فرض کنید شما صاحب کسب و کار طراحی سایت هستید. هدف سئوی شما این است که هر بار که فردی برای «طراحی سایت» جستجو می‌کند، در صدر نتایج جستجوی اورگانیک گوگل قرار بگیرید.

در زیر مواردی وجود دارد که می توانید برای کمپین سئوی مورد نظر خود در نظر بگیرید.

پس از ارزیابی دقیق وب سایت خود، متوجه می شوید که بارگذاری برخی از صفحات بیش از 10 ثانیه طول می کشد. همچنین متوجه می‌شوید که تنها دو صفحه در وب‌سایت شما به این موضوع اشاره می‌کنند که طراحی سایت می‌کنید. علاوه بر این، صفحات خاص موقعیت مکانی شما ترافیک زیادی دریافت نمی کنند.

کمپین سئوی شما می تواند بر بهبود زمان بارگذاری صفحه و ایجاد صفحات جدید مرتبط با طراحی سایت تمرکز کند. صفحات کم ترافیک را شناسایی کنید و این صفحات را بهینه کنید. هنگامی که بهینه سازی تصاویر و صفحات را تمام کردید، سرعت بارگذاری صفحه خود را در صفحه سرعت Insights Google بررسی کنید.

همچنین می توانید یک صفحه آموزشی در مورد اینکه مشتریان بالقوه شما چگونه می توانند سایت با کیفیتی طراحی کنند. صفحه ای اختصاص داده شده به توصیفات مشتریان خوشحالی که با خدمات شما سایت خود را طراحی کرده اند، یک ایده عالی برای وب سایت شما نیز هست!

پیاده سازی سئوی محلی برای هر مکانی که کسب و کار شما در آن فعالیت می کند چیزی است که می توانید برای کمپین خود در نظر بگیرید. برای هر مکان یک نمایه گوگل برای کسب و کار خود ایجاد کنید. همچنین می توانید صفحات دیگری را در وب سایت خود ایجاد کنید که به مکان خاصی اختصاص یافته است.

اگر می خواهید با یک متخصص در مورد چگونگی ایجاد یک استراتژی کمپین SEO صحبت کنید، با ما تماس بگیرید. وب تیمم آژانسی است که می توانید روی آن حساب کنید تا نتایج مطلوبی کسب کنید و کمپین های سئوی خود را به کیفیت بهتری برسانید.

چگونه یک استراتژی کمپین سئو را در هفت مرحله برنامه ریزی کنیم

اکنون که می دانید کمپین سئو چیست، بیایید به نحوه برنامه ریزی استراتژی کمپین سئو در هفت مرحله ساده بپردازیم:

1-یک بررسی سئو در وب سایت خود انجام دهید

بررسی سئو مانند معاینه فیزیکی سالانه یک وب سایت با پزشک شما است. بررسی سئو یک بررسی منظم در وب سایت شما است تا ببینید آیا سلامت کلی سئو آن در وضعیت خوبی است یا خیر. این به چندین فاکتور می‌پردازد که بر رتبه‌بندی و توصیه‌های شما تأثیر می‌گذارند.

اهمیت بررسی سئوی فعلی در طراحی کمپین سئو - وب تمیم
اهمیت بررسی سئوی فعلی در طراحی کمپین سئو – وب تمیم

شما می توانید برای بررسی سئو از ahref یا moz استفاده کنید:

با اجرای یک بررسی سئو، دقیقاً می دانید که چه چیزی نیاز به کار دارد و چه تغییراتی باید ایجاد کنید تا بتوانید شانس خود را برای رتبه بندی در گوگل افزایش دهید.

بررسی اولیه سئو شما نیز داده های پایه شما خواهد بود. شما می توانید چندین کمپین سئو را بر اساس نتایج بررسی سئو خود برنامه ریزی کنید.

2-برای هر کمپین سئو اهداف روشنی تعیین کنید

پس از اجرای بررسی سئو، شما باید اهداف روشنی را برای هر یک از کمپین های سئو خود تعیین کنید. با هر کمپین سئو می خواهید به چه چیزی برسید؟

مطمئن شوید که اهداف SMART و منطقی را تعیین کرده اید یعنی اهداف مشخص، قابل اندازه گیری و قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان.

به عنوان مثال، آیا به دنبال بهبود رتبه یک صفحه وب برای یک عبارت جستجوی خاص هستید؟ به رتبه فعلی آن توجه داشته باشید و یک هدف رتبه بندی را تعیین کنید که می خواهید پس از یک دوره معین که کار بهینه سازی را تمام کردید به آن برسید.

3-انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی

پس از تعیین اهداف روشن برای کمپین خود، تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید. برای سئو، تحقیق کلمات کلیدی مستلزم یافتن، تجزیه و تحلیل و انتخاب عبارت‌های جستجویی است که افراد در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند.

هنگام انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای برنامه ریزی کمپین سئو، کلمات کلیدی مرتبطی را که جستجوگران هنگام جستجوی کسب و کار یا محصولات شما استفاده می کنند، به خوبی فکر کنید. فهرستی از این کلمات کلیدی ایجاد کنید و نسخه های خاص و دقیقی از آنها بسازید.

به کلمات کلیدی لانگ تیل، کلمات کلیدی طولانی نیز گفته می شود که حجم جستجوی کمتری دارند. از آنجا که آنها عبارت های جستجوی دقیق هستند، افراد کمتری از آنها استفاده می کنند. به همین دلیل، این کلمات کلیدی رقابت کمتری دارند و وب سایت شما شانس بالاتری برای رتبه بندی دارد.

از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند kwfinder استفاده کنید تا حدس و گمان ها را در مورد کلمات کلیدی ارزشمند و روند جستجو را حذف کنید. هنگامی که لیستی از این کلمات کلیدی مرتبط طولانی تهیه کردید، از آنها در کمپین سئوی خود با بهینه سازی صفحات موجود برای آنها یا ایجاد محتوای جدید پیرامون آنها استفاده کنید.

4-محتوای مفید ایجاد کنید و صفحات موجود خود را دوباره بهینه کنید

هنگامی که اهداف کمپین سئوی خود را تعیین کردید و کلمات کلیدی طولانی را شناسایی کردید، گام بعدی این است که محتوای مفیدی برای مخاطبان خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال، شما صاحب یک فروشگاه لوازم حیوانات خانگی هستید و قصد دارید در جستجوهای فروش غذا حیوانات در شهر خود رتبه بندی کنید. می‌توانید صفحه «درباره ما» موجود خود را در وب‌سایت خود مجدداً بهینه کنید تا کلمه کلیدی را به کار ببرید.

اهمیت تولید محتوا در کمپین سئو
اهمیت تولید محتوا در کمپین سئو

برای مثال، اگر می‌خواهید برای «بهترین غذای سگ در تهران» رتبه‌بندی کنید، و وب‌سایت شما یک وبلاگ دارد، می‌توانید محتوای مفید در مورد تغذیه غذای سگ و نکاتی برای یافتن بهترین غذای سگ ایجاد کنید.

5-بهینه سازی های سئوی داخلی را انجام دهید

کمپین سئو شما پس از ایجاد صفحات جدید یا ویرایش صفحات قدیمی به پایان نمی رسد. مطمئن شوید که سئوی داخلی یا درون صفحه را انجام می دهید.

سئوی درون صفحه شامل بهینه سازی عناصری است که در صفحات وب شما یافت می شوند، مانند برچسب های عنوان صفحه، توضیحات متا، کپی های صفحه، لینک سازی داخلی و حتی سرعت بارگذاری صفحه شما با مدیریت سایت خود.

6-بهینه سازی های سئوی خارجی را انجام دهید

یکی دیگر از مراحل بهینه سازی مهم که باید انجام دهید سئوی خارج از صفحه است که به موتورهای جستجو می گوید که وب سایت های دیگر وب سایت شما را مفید می دانند. در حالی که سئو داخلی شامل بهینه سازی عناصر موجود در صفحات شما است، سئوی خارجی مربوط به فعالیت های خارج از آن است، مانند بک لینک لینک دادن سایر وب سایت های معتبر به سایت شما.

یک تکنیک محبوب سئو خارجی، بک لینک سازی است که شامل ایجاد لینک های طبیعی به وب سایت شما می شود. با کسب لینک از وب سایت های معتبر، کاربران به منبع مفید دیگری به صورت آنلاین هدایت می شوند و در نتیجه تجربه خود را بهبود می بخشند. به همین دلیل است که گوگل این لینک را به عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد. این راهی برای اندازه‌گیری E-A-T یا تخصص، قدرت و اعتماد وب سایت شما است.

چک لیست سئوی خارج از صفحه ما را اجرا کنید تا آن پیوندها را به سایت خود ببرید!

7-پیشرفت کمپین سئوی خود را پیگیری کنید

با ردیابی معیارهایی که به عنوان مهم تشخیص داده اید و اندازه گیری نتایج خود، دریابید که آیا کمپین سئو شما به اهداف خود می رسد یا خیر.

به عنوان مثال، اگر به دنبال بهبود رتبه برای یک کلمه کلیدی هستید، می توانید از ابزارهایی مانند سرچ کنسول گوگل استفاده کنید. اگر هدف شما افزایش تعداد ارسال‌های فرم مشتری در وب‌سایتتان بود، می‌توانید آمار مورد نظر را از Google Analytics اندازه‌گیری کنید.

همچنین می توانید سایر ابزارهای مفید سئو مانند Google Data Studio و Ahrefs را بررسی کنید.

اجرای کمپین سئوی شما توسط وب تمیم

آماده راه اندازی کمپین سئو سایت خود هستید؟ وب تمیم با رعایت تمام نکات لازم بهترین کمپین های سئو را برای شما راه اندازی و اندازه گیری می کند. کافیست با ما تماس بگیرید.

5/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *