18 اصطلاح سئو برای صاحبان وب سایت - وب تمیم

در این مقاله وب تمیم 10 اصطلاح سئو از اصطلاحات سئو را به شما معرفی می‌کنیم. که با شناخت آنها اطلاعات خوبی برای سئو وب سایت خود کسب خواهید کرد.

بهینه سازی برای موتور جستجو یا سئو (SEO)

سئو عبارت است از بهینه سازی محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو به طوری که صفحات وب توسط موتورهای جستجو نمایش داده شوند. سئو در درجه اول برای بهبود رتبه بندی در موتور جستجو مثل گوگل استفاده می شود.

من از اصطلاح سئو برای توصیف مهارت هایی که توصیه می کنم استفاده می کنم، اما بسیاری از آنها می توانند در حوزه بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) نیز قرار بگیرند. SEM تمام فعالیت های مارکتینگ از طریق جستجو است، سئو تنها بخشی از آن است.

انکر تکست

هنگامی که کسی یک وب سایت را به متنی از متن لینک می دهد، کلمه ای که لینک را به آن متصل می کند، انکر تکست نامیده می شود. کاربر روی یک انکر تکست کلیک می کند تا آن را به صفحه وب دیگری هدایت کند.

این برای متخصصان سئو مهم است زیرا موتورهای جستجو به دنبال این پیوندها هستند تا تعیین کنند کدام یک از سایرین معتبرتر هستند.

نکته: از متن لنگر یکسان بارها و بارها استفاده نکنید. این می تواند صفحه شما را بی اعتبار کند و به نتایج جستجوی شما آسیب برساند.

متن Alt (یا متن جایگزین)

آیا تا به حال برای یک کالا جستجو کرده اید و یک تبلیغ با یک عکس از کالا ظاهر شده است؟ اگر دارید، متن جایگزین تصویر را در عمل مشاهده کرده اید.

متن جایگزین به توصیف متنی یک تصویر اشاره دارد که نشان دهنده محتوای تصویر است. وقتی به عکسی نگاه می کنید نمی توانید متن جایگزین را ببینید زیرا در قسمت پشتی صفحه وب جایی که عکس قرار می گیرد پنهان است.

تگ متن جایگزین، یک اصطلاح سئو برای سئو تصویر | وب تمیم
تگ متن جایگزین، یک اصطلاح سئو برای سئو تصویر | وب تمیم

متن جایگزین روشی موثر برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو در سئو تصاویر است زیرا به شما امکان می دهد تصاویر موجود در وب سایت شما را در موتور جستجو پیدا کنید.

اعتبار دامنه

اعتبار به توانایی یک صفحه در رتبه بندی بالا در نتایج موتورهای جستجو اشاره دارد.

پنج عامل در رتبه مرجع در نظر گرفته می شود:

  • سن صفحه
  • روند رشد ترافیک صفحه
  • تعداد بک لینک ها
  • کیفیت محتوای صفحه
  • سئو فنی (سرعت سایت، طرحواره و غیره)

برچسب یا تگ عنوان

علاوه بر اینکه یک عنصر HTML است، تگ‌های عنوان برای سئو بسیار مهم هستند. آن‌ها به سایت ها کمک می‌کنند تا به‌طور دقیق محتوای وب‌سایت‌هایشان را در صفحات نتایج جستجو و صفحات مرورگر توصیف کنند.

بهینه‌سازی برچسب‌های عنوان برای هر صفحه به کاربران و موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا محتوایی را که شامل می‌شود به سرعت بسنجند و به صفحات اجازه می‌دهد به راحتی پیوند داده و رتبه‌بندی شوند.

توضیحات متا

این تگ یک یا دو جمله است که به طور مختصر توضیح می دهد که آن صفحه یا وب سایت حاوی چه چیزی است.

هرچه توضیحات متا با یک عبارت جستجو مرتبط تر باشد، احتمال بیشتری دارد که در صفحه نتایج جستجو، زیر عنوان صفحه ظاهر شود. توضیحات متا دقیق و سئو پسند صفحه شما را از طریق میلیون ها جستجویی که در هر دقیقه انجام می شود مرتبط نگه می دارد.

تغییر مسیر 301

ریدایرکت 301 به روشی اشاره دارد که یک وب سایت از آن استفاده می کند تا به موتور جستجو بگوید که مکان صفحه به طور دائم به جای دیگری از وب سایت منتقل شده است.

ما می توانیم از این تغییر مسیر برای انتقال اعتبار پیوند یا قدرت رتبه بندی به صفحه جدید استفاده کنیم. با این حال، همچنین مهم است که توجه داشته باشید که تغییر مسیر 301 ممکن است از یک روز تا یک ماه طول بکشد تا موتور جستجو آن را تایید کند.

SERP

SERP مخفف عبارت Search Engine Results Page یا صفحه ای است که نتایج برای یک عبارت جستجو نشان داده می شود. در یک SERP، شما می توانید مقدار زیادی از اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید: مانند کلمات کلیدی استفاده شده، ویژگی های عنوان و توضیحات متا، و سایر معیارهای مربوط به سئو.

نقشه سایت

نقشه سایت برای یک وب‌سایت فایلی است که در آن می‌توانید صفحات یک وب‌سایت و ویژگی‌ها را در صورتی که در دسترس خزنده‌ها باشد فهرست کنید. بهینه سازی نقشه سایت یک وب سایت برای خزنده های موتورهای جستجو برای یافتن و رتبه بندی سایت شما بسیار مهم است.

خزنده موتور جستجو

خزنده ها در وب پرسه می زنند و به دنبال لیست هایی از وب سایت برای افزودن به فهرست موتورهای جستجو هستند. گاهی اوقات آنهاا را خزنده وب یا ربات نیز می نامند.

سئو کلاه سیاه یک اصطلاح سئو رایج

سئو کلاه سیاه زمانی است که از مهارت های غیرقانونی برای گول زدن موتورهای جستجو استفاده کنید. سئو کلاه سیاه از استتار، کلاهبرداری و سرقت برای کسب رتبه های بالا در SERP ها استفاده می کند.

سئو کلاه سفید

راه درست برای بهینه سازی سایت شما این است که آن را برای کاربران بهینه کنید و توجه خزنده ها را به خود جلب کنید. در سئو کلاه سفید، هر چیزی که منجر به تجربه کاربری خوب شود برای سئو نیز خوب در نظر گرفته می شود.

حتما بخوانید: سئو کلاه سفید در مقابل سئو کلاه سیاه

کلید واژه ها یا کلمات کلیدی

کلمه یا عبارت خاصی که بازاریابان جستجو از جستجوگران انتظار دارند که اغلب به عنوان درخواست جستجو وارد کنند.

حتما بخوانید: راهنمای تحقیق کلمات کلیدی

چگالی کلمه کلیدی

موتورهای جستجو معمولا صفحاتی با تراکم کلمات کلیدی 6 تا 7 درصد را صفحاتی با کیفیت بسیار بالا در نظر می گیرند. (صفحاتی که تراکم کلمات کلیدی بالاتری دارند مشکوک به تقلب هستند.)

پر کردن صفحات از کلمات کلیدی

یک تکنیک تقلب که از طریق استفاده زیاد از کلمات کلیدی برای فریب دادن موتورهای جستجو استفاده می شود.

قرار دادن کلمات کلیدی

معیاری از ارزش مکان قرار دادن کلمات در یک صفحه وب است. همه کلمات ارزش یکسان در مکان های . کلمات در عنوان صفحه یا شاید عنوان مرحله مهمتر از کلمات در مرحله متن هستند.

برجستگی کلمه کلیدی

این معیاری برای قرار دادن و جهت گیری عبارات در یک صفحه وب است که ارزش موتورهای جستجو را نشان می دهد. برجسته ترین موقعیت کلمه کلیدی اولین کلمه عنوان صفحه است زیرا عنوان قرار می گیرد و در بهترین موقعیت قرار دارد.

کلمات کلیدی، اصطلاحات کلیدی و عبارات کلیدی

کلمات کلیدی، اصطلاحات کلیدی و عبارات کلیدی کلماتی هستند که وب سایت ها توسط آنها در صفحات نتایج موتورهای جستجو (که به عنوان SERP نیز شناخته می شوند) رتبه بندی می شوند. بسته به مخاطبان سایت خود، می توانید یک کلمه، ترکیبی از کلمات یا یک عبارت کامل را انتخاب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *