معرفی 65 ابزار سئو حرفه ای - وب تمیم

فهرست 65+ ابزار سئو برای سئوکاران حرفه ای را در این مقاله وب تمیم خواهید خواند.

در این مقاله لیست تقریباً کاملی از بهترین های ابزار سئو آورده شده است. اینها ابزار های سئو هستند که هر متخصص سئو سایت باید از آنها آگاه باشد.

البته، استفاده از همه این ابزارها در هر بررسی سئو که انجام می دهید ضروری نیست زیرا همپوشانی زیادی بین بسیاری از آنها (به ویژه خزنده ها) وجود دارد.

با این حال، آگاهی شما از این ابزارها واقعاً می‌تواند بررسی سئوی شما را به سطح جدیدی برساند و به شما امکان می‌دهد که سئوکار بهتری نسبت به آنچه در حال حاضر هستید، شوید و با بهبود سئو وب سایت خود موفقیت جدیدی کسب کنید.

ابزار سئو گوگل: سرچ کنسول

ابزارهای جستجوگر گوگل ابزارهای ضروری برای هر نوع بررسی سئو هستند. ابزارهای ضروری سئو از گوگل شامل سرچ کنسول گوگل (GSC)، گوگل آنالیتیکس (GA)، Google PageSpeed Insights، Lighthouse، Chrome DevTools و موارد دیگر می باشد.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: https://search.google.com/

افزونه های سئو کروم

صدها افزونه عالی سئو کروم وجود دارد که می تواند به شما در انجام بررسی سئو کمک زیادی کند.

در زیر لیستی از افزونه های سئو برای کروم را برای شما آماده کردیم:

 1. Lighthouse
 2. Free Backlink Checker by LRT
 3. Checkbot: SEO, Web Speed & Security Tester
 4. SEO Info
 5. SimilarWeb – Traffic Rank & Website Analysis
 6. Hreflang Tag Checker
 7. WebRank SEO
 8. SEO Minion
 9. Keyword Surfer
 10. SeoStack Keyword Tool
 11. TextOptimizer
 12. SERPTrends SEO Extension
 13. SEO Search Simulator by Nightwatch
 14. Link Redirect Trace
 15. Link Redirect Path
 16. AMP Validator
 17. View Rendered Source
 18. User-Agent Switcher for Chrome
 19. GTM/GA Debug
 20. Google Analytics Debugger
 21. ObservePoint Tag Debugger
 22. Linkclump
 23. NoFollow Simple
 24. Ahrefs SEO Toolbar
 25. MozBar
 26. Open SEO Stats
 27. Quick SEO – PageRank, Backlinks & Alexa Tool
 28. Serpstat Website SEO Checker
 29. SEO Pro Extension
 30. gInfinity
 31. META SEO Inspector
 32. Check My Links
 33. Google PageSpeed Insights API Extension
 34. SEOquake
 35. Keywords Everywhere
 36. FATRANK
 37. Majestic Backlink Analyzer
 38. Detailed SEO Extension
 39. Mangools SEO Extension
 40. SEO META in 1 CLICK
 41. BuiltWith Technology Profiler
 42. Core SERP Vitals
 43. Web Developer
 44. SEO Indexability Check
 45. GoFullPage – Full Page Screen Capture
 46. SEO Analysis & Website Review by WooRank
 47. Web Vitals
 48. Alexa Traffic Rank
 49. Page Analytics (by Google)
 50. Link Grabber
 51. Page load time
 52. Impactana Content Marketing Toolbar
 53. SEO Site Tools, Site Analysis
 54. OnCrawl SEO Page Audit
 55. GrowthBar
 56. Link Research SEO Toolbar
 57. Tag Assistant
 58. Spark Content Optimizer
 59. SEO Checker Tool
 60. DNS Checker – SEO and Domain Analysis
 61. Essential SEO Toolkit
 62. Robots Exclusion Checker
 63. Structured Data Testing Tool
 64. ContentKing: Real-time SEO auditing
 65. The 15-Minute SEO Audit
 66. GMBSpy
 67. Scraper
 68. Yet another flags
 69. Greenlane SEO Sitemap Tools
 70. Ayima Page Insights
 71. Inspect Canonical
 72. Core Web Vitals
 73. Ryte structured data helper
 74. IP Address and Domain Information
 75. SerpWorx
 76. LRT Power*Trust – PageRank Replacement
 77. Google SERP Counter
 78. SEO SERP 2
 79. SERP Preview Tool

نوع: رایگان
لینک: افزونه های کروم

افزونه توسعه دهنده وب کروم

برنامه‌نویس وب کروم ابزاری برای توسعه‌دهندگان وب‌سایت است، اما سئوکاران نیز می‌توانند اطلاعات مفید سئوی زیادی را از آن استخراج کنند. به عنوان مثال، این ابزار به شما امکان می دهد جاوا اسکریپت را در یک صفحه غیرفعال کنید تا بررسی کنید که آیا سایت بدون JS کار می کند یا خیر.

نوع: رایگان و پسوند مرورگر
لینک: توسعه دهنده وب

بررسی سایت با Semrush

Semrush Site Audit یکی از خزنده های مبتنی بر وب حرفه ای است. Semrush Site Audit صدها عنصر فنی سئو مانند خزیدن، HTTPS، سئوی بین‌المللی، Core Web Vitals، عملکرد سایت، پیوند داخلی و موارد دیگر را تجزیه و تحلیل می‌کند.

این ابزار توضیحاتی را در مورد هر مسئله ای که تشخیص می دهد ارائه می دهد، که آن را به ابزاری عالی برای متخصصان سئوی کمتر حرفه ای تبدیل می کند.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان) و مبتنی بر وب
لینک: Semrush

Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog احتمالاً محبوب ترین ابزار ممیزی SEO است. این خزنده سایت بسیار انعطاف پذیر و قدرتمند است و می تواند وب سایت های بسیار بزرگ و بسیار کوچک را خزیده و امکان ارزیابی نتایج را در زمان واقعی فراهم کند.

با Screaming Frog SEO Spider می‌توانید لینک‌های شکسته را شناسایی کنید، متادیتا و تجزیه و تحلیل عنوان صفحه را انجام دهید، محتوای تکراری را مشخص کنید، دستورالعمل‌های روبات‌ها را بررسی کنید، JS را رندر کنید، hreflangs را بررسی کنید و موارد دیگر.

نوع: رایگان (حداکثر 500 URL) و مبتنی بر دسکتاپ
لینک: Screaming Frog SEO Spider

Sitechecker.pro

Sitechecker یک ابزار سئوی همه کاره است که هم در کار روزانه شما به عنوان سئوکار (خواه داخلی، در آژانس یا آزاد) و هم در فرآیندهای بررسی سئو شما بسیار مفید است.

ویژگی مورد علاقه من در این ابزار، بررسی تکنیکال سئو است که به شما امکان می دهد لینک های شکسته، تغییر مسیرها، بررسی انکر تکست لینک ها، تست سرعت صفحات وب جداگانه، تجسم ساختار سایت، تجزیه و تحلیل داخلی خود را پیدا کنید.

نوع: پولی و آزمایشی رایگان
لینک: Sitechecker.pro

حتما بخوانید: نکات سئو

معرفی 180 نکته طلایی سئو

Sitebulb

اگرچه Sitebulb در درجه اول به عنوان یک خزنده وب سایت دیده می شود، اما می تواند کارهای بیشتری انجام دهد. نه تنها می تواند وب سایت شما را بررسی کند و توصیه های عملی ارائه دهد، بلکه همه این کارها را انجام می دهد و در عین حال شما را با تجسم های مسحورکننده سورپرایز می کند.

نوع: پرداختی و مبتنی بر دسکتاپ
پیوند: Sitebulb

JetOctopus

گزارش تولید شده توسط JetOctopus مهمترین فرصت های SEO را ارائه می دهد، بینش هایی را از داده های GSC (کلمات کلیدی) نشان می دهد و خطاهای فنی SEO (نمایه سازی، JS، تکراری و غیره) را شناسایی می کند. به نظر من، این یکی از بهترین خزنده های مبتنی بر وب است.

نوع: پرداخت شده (7 روز آزمایشی رایگان) و مبتنی بر وب
لینک: JetOctopus

بررسی سئو وب سایت توسط SEO PowerSuite

WebSite Auditor یکی دیگر از برنامه های دسکتاپ برای انجام بررسی های جامع سایت است. این امکان خزیدن وب‌سایت‌ها را برای همه خطاهای احتمالی در سایت و صفحه فراهم می‌کند: مشکلات خزیدن، عناوین و توضیحات از دست رفته، موارد تکراری، منابع مسدود شده در robots.txt و هزاران تن دیگر.

این ابزار گزارش حسابرسی به شما این امکان را می دهد که بررسی انبوه مشکلات سرعت صفحه را در همه صفحات در سراسر سایت انجام دهید. این خطاها و هشدارها را در کنار توصیه هایی در مورد اصلاحات ارائه می دهد.

WebSite Auditor به شما امکان می دهد اسکن های ممیزی سایت را اجرا کنید و نتایج را از طریق قالب های گزارش دهی قابل تنظیم گزارش دهید. حتی می توانید بررسی های خودکار سایت را تنظیم کنید و گزارش های حسابرسی را در ایمیل های خود دریافت کنید.

قیمت: رایگان (تا 500 URL) و پرداختی
لینک: SEO PowerSuite

بررسی سایت با Serpstat

با ممیزی سایت Serpstat می توانید یک ممیزی سئوی وب سایت کامل و جامع انجام دهید. مشکلات بر اساس اولویت به سه دسته (کم، متوسط و زیاد) تقسیم می شوند.

همچنین می توانید از امتیاز SDO Serpstat برای تعیین سطح بهینه سازی سایت خود استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید از توصیه ها و توضیحات عملی ارائه شده برای هر عنصر SEO تجزیه و تحلیل شده بهره مند شوید.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان) و مبتنی بر وب
لینک: Serpstat

Bing Site Scan

بینگ ممکن است بهترین موتور جستجوی جهان نباشد، اما دارای مجموعه ای از ابزارهای فنی عالی سئو است. یکی از این ابزارها Bing Site Scan است که می تواند وب سایت شما را خزیده و آن را برای برخی از رایج ترین مشکلات فنی سئو ارزیابی کند.

ابزار اسکن سایت کمی شبیه به سایر خزنده های وب سایت معروف مانند Screaming Frog SEO Spider یا Sitebulb است. می توانید کل سایت، فقط نقشه سایت یا لیستی از URL ها را اسکن کنید. همچنین تنظیمات پیشرفته‌ای مانند عمق اسکن، سرعت خزیدن یا امکان نادیده گرفتن robots.txt وجود دارد.

نوع: رایگان
پیوند: Bing Site Scan

Deep Crawl

DeepCrawl که توسط بسیاری به عنوان پلتفرم پیشرو مرتبط با سئوی فنی در نظر گرفته می شود، یک خزنده مبتنی بر وب است که بینش ها و تحلیل های فنی دقیق سئو را ارائه می دهد.

DeepCrawl می‌تواند داده‌ها را برای شناسایی اولویت‌بندی تقسیم‌بندی کند و دارای یک API انعطاف‌پذیر است که به شما امکان می‌دهد تا در صورت لزوم از داده‌ها استفاده کنید. DeepCrawl یک ابزار بزرگ در سئو سازمانی است.

نوع: پرداختی
پیوند: Deep Crawl

OnCrawl SEO Crawler

OnCrawl SEO Crawler یک خزنده SEO مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد بیش از 300 میلیون URL را در هر خزیدن تجزیه و تحلیل کنید. این ابزار شامل بیش از 500 نمودار و 1200 نقطه داده است که به شما امکان می دهد تا عمیقاً در سلامت فنی سئو سایت غواصی کنید.

یکی از چیزهایی که من به ویژه در مورد OnCrawl دوست دارم این است که سفارشی‌سازی کامل خزیدن را ارائه می‌کند، مانند خزیدن JS، robots.txt مجازی، لغو DNS، وب‌سایت‌های مرحله‌بندی و موارد دیگر.

ابزار سئو OnCrawl SEO Crawler
ابزار سئو OnCrawl SEO Crawler

نوع: پولی (آزمایشی رایگان 14 روزه) و مبتنی بر وب
پیوند: OnCrawl

WooRank

WooRank Site Crawl یک خزنده سایت مبتنی بر وب است که به طور خاص برای شناسایی مشکلات خزش که ممکن است موتورهای جستجو را از کار بیندازند، مانند کدهای وضعیت و سئوی درون صفحه، طراحی شده است.

همچنین راه‌های عملی برای مقابله با این مسائل را ارائه می‌دهد و برنده‌های سریع سئو را به شما نشان می‌دهد.

نوع: پولی (14 روز آزمایشی رایگان)
لینک: WooRank Site Crawl

گرین فلر

Greenflare یک خزنده وب منبع باز، رایگان و سبک وزن است که به طور خاص برای ویندوز، مک و لینوکس طراحی شده است. علاوه بر پلتفرم بودن، Greenflare به سخت‌افزار کم نیاز دارد و بسیار مقیاس‌پذیر است (بر روی وب‌سایت‌هایی که بیش از ۴ میلیون URL دارند آزمایش شده است).

می‌توانید به گزارش‌هایی در مورد عناصر مرتبط با سئوی درون صفحه دسترسی داشته باشید، داده‌های خزیدن را مرتب کرده و فیلتر کنید، لینک‌های داخلی آسیب‌دیده را شناسایی کنید و مجموعه‌ای از عملکردهای دیگر را انجام دهید.

نوع: رایگان
لینک: Greenflare

SiteGuru

SiteGuru یک ابزار بررسی سئو است که سایت شما را خزیده و تمام مسائل مربوط به سئوی درون صفحه (توضیحات متا، عناوین صفحه، قوانین متعارف، نقشه های سایت، سرعت صفحه، لینک ها، hreflangs و موارد دیگر) را پیدا می کند.

این لیست کارهای اولویت بندی شده سئو را به شما می دهد تا بدانید از کجا شروع کنید. همچنین می‌توانید کنسول جستجوی Google و Google Analytics را به هم متصل کنید، بنابراین می‌توانید اثرات فعالیت‌های سئو خود را ردیابی کنید و هر گونه تغییر رتبه‌بندی را مشاهده کنید. من واقعا این ابزار را دوست دارم!

نوع: Freemium (14 روز آزمایشی رایگان) و مبتنی بر وب
لینک: SiteGuru

Netpeak Spider

Netpeak Spider یک خزنده مبتنی بر دسکتاپ برای بررسی سئو است. با Netpeak Spider، می توانید ارزیابی های منظمی از سئوی درون صفحه وب سایت خود انجام دهید.

این ابزار بیش از 100 مشکل بالقوه سئو مانند لینک های شکسته، محتوای تکراری، H1 و موارد دیگر را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند.

ابزار سئو Netpeak Spider
ابزار سئو Netpeak Spider

نوع: فریمیوم
لینک: Netpeak Spider

Ahrefs

Ahrefsهر صفحه ای را که در سایت شما مشاهده می کند می خزد و سپس به یک نمره کلی از سلامت سئو می رسد. علاوه بر این، این ابزار تمام داده های ضروری را در نمودارها تجسم می کند، هر مشکل احتمالی سئو را علامت گذاری می کند و راه حل های ممکن را برای آن ها ارائه می دهد.

با Ahrefs، می توانید وب سایت خود را برای مشکلات مربوط به عملکرد، تگ های HTML، برچسب های اجتماعی، کیفیت محتوا، محلی سازی، لینک های ورودی و خروجی، منابع و صفحات خارجی بررسی کنید.

ابزار سئو Ahrefs Site Audit
ابزار سئو Ahrefs Site Audit

نوع: پرداختی (7 روز آزمایشی برای 7 دلار) و مبتنی بر وب
لینک: Ahrefs

Moz

Moz Site Crawl، یکی دیگر از ابزار های مبتنی بر وب، می تواند به سرعت سایت های بزرگ را بخزد و هر مشکل جدید و تکراری را که در طول زمان رخ می دهد، ردیابی کند.

از طریق نمودارهای تعاملی، می توانید دسته بندی مسائل را ارزیابی کنید، مسائل جدید را مشخص کنید و تعداد کل مسائل را بدانید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود روندها را به راحتی شناسایی کنید، فرصت های جدید را درک کنید و اطلاعات ارزشمندی در مورد عملکرد سئوی کلی وب سایت خود به دست آورید.

نوع: پولی (آزمایشی 30 روزه) و مبتنی بر وب
پیوند: Moz

سئوماتور

یک ابزار قوی و خزنده وب سایت، SEOMATOR برای بررسی سئو و تجزیه و تحلیل وب سایت طراحی شده است.

این ابزار که توسط متخصصان SEM/SEO طراحی شده است، در درجه اول با هدف تجزیه و تحلیل ساختار وب سایت (لینک های داخلی، لینک های شکسته، و غیره)، داده های ساختار یافته، محتوای سایت و SEO فنی (ریدایرکت ها، متعارف ها، کدهای پاسخ و غیره) است.

می توانید از SEOMATOR برای نگاهی گذرا به مناطقی که نیاز به توجه خاصی در طول بررسی دارند استفاده کنید.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان)
لینک: SEOMATOR

BEAMUsUp

BEAMUsUp یک خزنده رایگان مبتنی بر دسکتاپ است که متوقف شده است اما هنوز کار می کند و می توان از آن استفاده کرد. BEAMUsUP به شما امکان می‌دهد تا مرتب‌سازی، تقسیم‌بندی و فیلتر کردن داده‌های صادر شده استخراج‌شده از خزیدن وب‌سایت را انجام دهید و رایج‌ترین مسائل سئو را ارائه می‌دهد.

این خزنده محدودیتی در مورد تعداد صفحاتی که می تواند بخزد ندارد.

نوع: رایگان (قطع شده)
لینک: BeamUsUp

SE Ranking

ابزار بعدی توسط SE Ranking تعیین میزان سلامت وب سایت شما از نظر بهینه سازی فنی، ابزار حسابرسی وب سایت است که به طور خودکار مسائل فنی وب سایت را شناسایی می کند و پارامترهای مهم را در یک داشبورد ساده نشان می دهد.

علاوه بر این، گزارش های دقیقی برای هر مشکل به همراه توضیحات و توصیه هایی برای راه حل های سریع ارائه می دهد. این ابزار وب سایت ها را خزیده و تجزیه و تحلیلی را بر اساس بیش از 70 معیار از جمله پارامترهای فنی (امنیت، زمان بارگذاری صفحه، کدهای وضعیت HTTP، تغییر مسیرها)، وضعیت فهرست بندی صفحه، تجزیه صفحه و پیوندهای داخلی و خارجی.

وقتی بررسی را دوباره اجرا می کنید، مقایسه ای با ممیزی قبلی خواهید دید که نشان دهنده پیشرفت شماست. به این ترتیب می توانید تعیین کنید که کدام مشکلات برطرف شده و کدام موارد جدید ظاهر شده اند.

نوع: پولی (14 روز آزمایشی رایگان)
لینک: SE Ranking

Raven Website Auditor

Raven Website Auditor هر مشکل سئو را به یکی از شش مشکل قابل مشاهده (مشکلات متا، مشکلات محتوا، مشکلات پیوند، مسائل معنایی و سرعت صفحه موبایل و دسکتاپ) طبقه بندی می کند و تشخیص نوع خطاهای رایج را برای شما آسان می کند.

در وب سایت. با Raven، نه تنها یک لیست آسان برای درک مشکلات دریافت خواهید کرد، بلکه یک چک لیست عملی از پیشنهادات نیز دریافت خواهید کرد.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان)
لینک: Raven Website Auditor

Cognitive Site Audit Tool

Cognitive Site Audit Tool یکی دیگر از خزنده های مبتنی بر وب است که تجزیه و تحلیل فنی کامل سئو سایت را انجام می دهد و هر گونه مشکل و خطا را برجسته می کند.

این ابزار حوزه‌های مختلف سئو فنی، مانند نمایه‌سازی، معماری، موبایل و عملکرد را تجزیه و تحلیل می‌کند. همچنین نکاتی در مورد چگونگی رفع مشکلات شناسایی شده ارائه می دهد و به شما کمک می کند آنها را اولویت بندی کنید.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان)
پیوند: Cognitive Site Audit Tool

Zadro Web SEO Auditor

Zadro Web SEO Auditor طیف وسیعی از ویژگی‌ها از جمله اعتبار دامنه و صفحه را برای همه پیوندها، امتیازات Google PageSpeed ​​Insights، فهرستی از ده بهترین کلیدواژه که توسط Semrush شناسایی شده است، جنبه‌های فنی متعدد (از جمله فایل‌های robots.txt و sitemap.xml) ارائه می‌کند. )، همچنین بررسی تصویر و metadata، تجزیه و تحلیل وجود پیوندهای اجتماعی در یک وب سایت را انجام می‌دهد.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Zadro Web SEO Auditor

ContentKing SEO Auditing

ContentKing SEO Auditing یک پلتفرم ابری است که در سطح سازمانی طراحی شده است و برای نظارت بر تغییرات محتوای بلادرنگ و بررسی سئو طراحی شده است.

ContentKing SEO Auditing در این واقعیت نهفته است که به مدیران وب‌سایت اجازه می‌دهد قبل از اینکه فرصتی برای آسیب رساندن به رتبه‌بندی سئو داشته باشند، هر مشکلی را برطرف کنند. ت.

نوع: پولی
لینک: ContentKing SEO Auditing

SEO Workers SEO Analysis

با استفاده از این ابزار تجزیه و تحلیل سئو و ممیزی، می توانید تجزیه و تحلیل سریع سئوی هر صفحه را انجام دهید. این ابزار مواردی مانند هدرهای HTTP، متا تگ ها، ارتباط کلمات کلیدی، قطعه SERP صفحه، URL های موجود در صفحه، عنوان ها، کلمات کلیدی در متون ALT و موارد دیگر را بررسی می کند.

این ابزار یک صفحه را تجزیه و تحلیل می کند (خزیدن کامل سایت را انجام نمی دهد) و داده های آسان برای هضم را استخراج می کند.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: SEO Workers SEO Analysis

BROWSEO

این برنامه وب به شما این امکان را می‌دهد که هر صفحه وب را بدون حواس‌پرتی‌های ناشی از طراحی بررسی کنید. علاوه بر این، هر بخش از صفحه را که ممکن است به سئو مرتبط باشد برجسته می کند.

BROWSEO با تمرکز کامل روی HTML کار می کند، دقیقاً مانند آنچه که یک ربات موتور جستجو هنگام بازدید از یک صفحه مشاهده می کند. این به شما این امکان را می دهد که نه تنها ساختار یک صفحه را تعیین کنید بلکه میزان مرتبط بودن آن با عبارات جستجوی خاص را نیز تعیین کنید.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: BROWSEO

Bing Site Explorer

با Bing Site Explorer، می توانید به وب سایت خود از چشم Bing نگاهی بیندازید. هر صفحه وب سایت به یک پوشه و زیر پوشه طبقه بندی می شود که ساختار یک سایت را به تصویر می کشد.

هر پوشه حاوی اطلاعات مربوط به خزش است که از طریق خزیدن های اخیر به دست آمده است، همراه با تعداد بک لینک ها، نمایش ها و کلیک ها.

نوع: رایگان
لینک: Bing Site Explorer

ابزار سئو توسط Aleyda Solis

این ابزار به یادگیری سئو، به دست آوردن بازنویسی ها و تغییر مسیرهای شخصی، درک علل بالقوه از دست دادن ترافیک وب سایت، تولید hreflang و اصول اولیه PWAMP و عملکرد آن کمک می کند.

بنیانگذار، Aleyda Solis، که یک مشاوره SEO به نام Orainti را اداره می کند، به دلیل متخصص بودن در سئو بین المللی شناخته شده است.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Aleyda Solis

ابزارهای سئو فنی Merkle

ترکیب سئوی فنی و محتوایی که از بینش عمیق مخاطبان تولید می شود به این معنی است که ابزارهای سئو فنی Merkle یکی از بهترین ابزارهای سئو فنی رایگان در سراسر صنعت هستند.

این ابزارها شامل آزمایش‌کننده robots.txt، تستر htaccess.، تولیدکننده نقشه سایت، تجزیه‌کننده فید RSS، واکشی و رندر، آزمایش‌کننده پیش‌رندر، تگ تگ hreflang و غیره هستند.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Merkle Technical SEO Tools

ابزارهای سئو Internet Marketing Ninjas SEO Tools

Internet Marketing Ninjas SEO Tools مجموعه ای جامع از ابزارهای سئو است که با هدف کمک به تجزیه و تحلیل و بهبود احتمالاً هر حوزه از سئو و بازاریابی اینترنتی به شما کمک می کند.

این ابزارها شامل ابزار خزیدن سایت، تحلیلگر تصویر و پیوند، ابزار بهینه‌سازی روی صفحه، ابزار مقایسه سئوی سایت، مولد robots.txt و موارد دیگر است.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Internet Marketing Ninjas SEO Tools

ابزار Ryte Free SEO Tools

مجموعه ابزار SEO از Ryte یکی از بهترین ها در مورد بهینه سازی صفحه است. ابزارهای جستجوگر رایگان Ryte، از جمله، کمک کننده داده های ساخت یافته، Ryte Topic Explorer، Website Checker، robots.txt generator، Text Uniqueness Tool، Google Snipper Optimizer و robots.txt هستند.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Ryte Free SEO Tools

SEO Tools for Excel

این ابزار بسیار مفید به عنوان یک افزونه اکسل عمل می کند و دارای ویژگی های متعددی است که می تواند به کاربران کمک کند تا تجزیه و تحلیل عمیق سئو را با داده های متعلق به منابع دیگر انجام دهند، بدون اینکه هرگز از اکسل دور شوند.

این ابزار از یک “اتصال” برای استخراج داده ها از این منابع شخص ثالث استفاده می کند. این ویژگی ها آن را به ابزاری بسیار مفید برای تجزیه و تحلیل سئو خارج از صفحه و درون صفحه تبدیل می کند.

نوع: رایگان
پیوندها: SEO Tools for Excel

Ahrefs Webmaster Tools

Ahrefs Webmaster Tools یک ابزار رایگان از Ahrefs است که سلامت سئو سایت شما را بررسی می کند (و سایت شما را برای بیش از 100 مشکل رایج سئو اسکن می کند) و برای رفع این مشکلات به شما مشاوره می دهد.

این ابزار همچنین داده هایی را در مورد بک لینک ها و کلمات کلیدی که بیشترین ترافیک را برای سایت به ارمغان می آورد، در اختیار شما قرار می دهد. تنها در صورتی می‌توانید از ابزار استفاده کنید که آن را به داده‌های کنسول جستجوی Google خود متصل کنید.

نوع: رایگان (اما نیاز به ارزیابی داده های GSC دارد)
پیوند: Ahrefs Webmaster Tools

Semrush Log File Analyzer

Log File Analyzer از Semrush یک ابزار SEO است که می‌تواند گزارش‌های دسترسی را تجزیه و تحلیل کند و سپس گزارشی با جزئیات نحوه خزیدن Googlebot در وب‌سایت ارائه کند. با این اطلاعات، سئوکاران می توانند مسائل فنی را پیگیری کرده و بهینه سازی بودجه خزیدن را اجرا کنند.

بزرگترین مزیتی که با این ابزار بدست می آورید، سرعت خواندن گزارش دسترسی است. در یک بازه زمانی کوتاه، می‌توانید تعامل Google با سایت‌های خود یا مشتریانتان را درک کنید. نیازی نیست با انجام آن در اکسل خود را عذاب دهید.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان) و مبتنی بر وب
لینک: Semrush

SEO Log File Analyzer

بسیار شبیه ابزار Semrush که در بالا مورد بحث قرار گرفت، SEO Log File Analyzer از Screaming Frog به شما کمک می کند تا نحوه دقیق تعامل خزنده هایی مانند Googlebot با یک وب سایت را درک کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل های گزارش را آپلود کنید و این ابزار به شما امکان می دهد ربات های موتور جستجو را تأیید کنید، URL های خزیده شده را شناسایی کنید و رفتار و داده های ربات جستجو را تجزیه و تحلیل کنید.

نوع: رایگان و پولی و مبتنی بر دسکتاپ
پیوند: SEO Log File Analyzer

OnCrawl Log Analyzer

OnCrawl Log Analyzer یک قدم بیشتر را در طول ممیزی های سئوی شما طی می کند و به شما کمک می کند URL های خود را در بخش ها و گروه های محاسبه شده ترسیم کنید.

از طریق گروه‌های چند صفحه‌ای، می‌توانید متوجه شوید که چگونه بودجه خزیدن خود را خرج می‌کنید. با استفاده از این تحلیلگر، پردازش نامحدود داده ها، رتبه تازه، نظارت زنده لاگ ها، تقسیم بندی قدرتمند و موارد دیگر را دریافت می کنید.

نوع: پولی (14 روز آزمایشی رایگان)
پیوند: OnCrawl SEO Log Analyzer

JetOctopus Log Analyzer

JetOctopus Log Analyzer ادعا می کند که مقرون به صرفه ترین تحلیلگر سئو در بازار است. استفاده از این ابزار بسیار آسان است و شامل بسیاری از گزارش‌های مشکل از پیش تنظیم شده، جریان گزارش‌های زنده، ادغام با ۲ کلیک و موارد دیگر است.

همچنین محدودیتی در تعداد خطوط لاگ وجود ندارد. JetOctopus Log Analyzer به شما امکان می دهد هدر رفت بودجه خزش را شناسایی کنید، صفحات را بر اساس تعداد بازدید توسط ربات ها گروه بندی کنید، ربات های جعلی را شناسایی کنید و موارد دیگر.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان)
پیوند: JetOctopus Log Analyzer

SEOLYZER

SEOLYZER یک ابزار SEO است که در هر سطح بررسی سئو تجربه ای مفید و کاربردی است. شما می توانید تجزیه و تحلیل مجموعه فایل های گزارش را از طریق آپلود یا به صورت بلادرنگ انجام دهید.

نه تنها خزنده ای سریع است، بلکه گزارش هایی که تولید می کند قابل درک و گسترده هستند (شما می توانید از برگه ستون ها برای دسترسی به اطلاعات اضافی استفاده کنید).

نوع: رایگان (با محدودیت) و مبتنی بر وب
پیوند: SEOLYZER

JavaScript Rendering Check

JavaScript Rendering Check به شما امکان می دهد URL ها را برای هر گونه تفاوت بین HTML ارائه شده و کد اصلی ارزیابی کنید. این ابزار تنها یک URL را بررسی می کند. خزیدن و مقایسه کامل انجام نمی دهد. برای انجام این کار، می توانید از Screaming Frog یا Sitebulb crawl با رندر JS استفاده کنید.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: JavaScript Rendering Check

Chrome Dev Tools

Chrome Dev Tools مجموعه ای از ابزارهای توسعه وب است که مستقیماً در مرورگر کروم ادغام شده است. با استفاده از این ابزار، کاربران نه تنها می توانند DOM را مشاهده کنند، بلکه می توانند آن را دستکاری یا تغییر دهند.

علاوه بر این، می‌توانید سبک صفحه را از طریق گزینه محیط پیش‌نمایش تغییر دهید، از جاوا اسکریپت برای مشاهده پیام‌ها، اشکال‌زدایی و پردازش کدها در کنسول استفاده کنید. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد عملکرد سایت و مقادیر آزمایشگاهی حیاتی وب را تجزیه و تحلیل کنید.

برای باز کردن Chrome DevTools، به سادگی در هر نقطه از صفحه کروم کلیک راست کرده و “Inspect” را انتخاب کنید.

نوع: رایگان و داخلی در کروم
پیوند: Chrome Dev Tools

افزونه Detailed SEO Extension

با Detailed SEO Extension، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید تا اطلاعات اولیه SEO را در مورد وب سایتی که در حال حاضر در حال بررسی آن هستید دریافت کنید.

این ابزار عمدتاً برای تجزیه و تحلیل روزانه طراحی شده است و به شما امکان می دهد توضیحات متا، برچسب عنوان، تگ متا روبات ها، سرفصل ها و اطلاعات بسیار بیشتری را برای هر وب سایتی که نیاز دارید، پس بگیرید.

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: Detailed SEO Extension

SEO Indexability Check

افزونه SEO Indexability Check برای کروم توسط DeepCrawl طراحی شده است و به شما این امکان را می دهد تا از طریق کدهای رنگی بصری، وضعیت نمایه سازی را برای هر صفحه ای که می خواهید مشاهده کنید.

علاوه بر این، هنگامی که برنامه افزودنی را باز می‌کنید، می‌توانید جزئیات کامل دستورالعمل‌های ربات و کدهای پاسخی که وضعیت را ایجاد کرده‌اند را مشاهده کنید.

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: SEO Indexability Check

SEOquake

SEOquake، یک افزونه مرورگر رایگان از Semrush، می تواند اطلاعات جستجوی ارگانیک را با یک کلیک ارائه دهد. این ابزار با مرورگرهای اصلی مانند گوگل کروم، اپرا و موزیلا فایرفاکس سازگار است.

اطلاعات سئوی داخل صفحه را به صورت فلش ارائه می کند، لینک های داخلی و خارجی را بررسی می کند، دامنه ها و URL ها را در زمان واقعی مقایسه می کند و به شما امکان می دهد داده ها را صادر کنید.

نوع: رایگان و افزونه مرورگر
لینک: SEOquake

MozBar

یکی دیگر از برنامه‌های افزودنی رایگان کروم، MozBar، به شما امکان می‌دهد در طول جستجوی خود معیارهای پیوند را برای دامنه‌ها و صفحات به دست آورید و به شما امکان می‌دهد در ادامه جستجو، اعتبار صفحه، Domain Authority و شماره بک لینک وب‌سایت را مشاهده کنید.

نوع: رایگان و پسوند مرورگر
لینک: MozBar

Majestic

Majestic SEO ابزاری ارزشمند برای تجزیه و تحلیل بک لینک ها است که اغلب بخش مهمی از ممیزی SEO هستند. معیارهای بک لینک مانند Trust Flow و Citation Flow را اندازه گیری و ارائه می کند.

همچنین تعداد بک لینک های خارجی، دامنه های ارجاع دهنده، آی پی های ارجاع دهنده و موارد دیگر را نشان می دهد.

نوع: رایگان و پولی و مبتنی بر وب
لینک: Majestic

Check My Links

همانطور که از نام آن پیداست، Check My Links یک جستجوگر پیوند است – در سرتاسر صفحه وب شما می خزد و سعی می کند لینک های خراب را شناسایی کند.

سپس این ابزار هر پیوندی را که به خوبی کار می کند و هر پیوندی را که به نحوی آسیب دیده است برجسته می کند – همه این پیوندهای بد را می توان در کلیپ بورد کپی کرد.

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: Check My Links

Alt Text Tester

با Alt Text Tester، می‌توانید متن جایگزین هر تصویر موجود در سایت را با نگه داشتن ماوس روی آن بررسی کنید. علاوه بر این، هنگامی که روی تصویر دوبار کلیک می کنید، ابزار متن را نیز برای شما کپی می کند.

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: Alt Text Tester

BuiltWith Technology Profiler

شما می توانید از این ابزار برای کشف فناوری هایی که برای ساخت هر وب سایت استفاده شده است استفاده کنید. تنها کاری که برای دریافت این اطلاعات باید انجام دهید این است که روی نماد Builtwith کلیک کنید.

دانستن فناوری، پلاگین ها یا فریم ورک هایی که در سایت استفاده می شود هنگام ارائه توصیه های سئو بسیار مفید است.

ابزار سئو BuiltWith Technology Profiler
ابزار سئو BuiltWith Technology Profiler

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: BuiltWith Technology Profiler

Link Redirect Trace

با Link Redirect Trace می توانید هر تغییر مسیری را تجزیه و تحلیل کنید و بدانید که آیا از نظر سئو دوستانه است یا خیر. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد زنجیره های تغییر مسیر و تغییر مسیرهای JS را شناسایی کنید.

این یک ابزار ضروری برای سئوکاران است که می خواهند تغییر مسیرها را بر اساس هر صفحه ردیابی کنند.

نوع: رایگان و افزونه کروم
پیوند: Link Redirect Trace

Chrome Source Rendered View

افزونه Chrome Source Rendered View فوق‌العاده سبک است و به شما امکان می‌دهد ببینید که چگونه مرورگر HTML اصلی یک صفحه را در کنار هر گونه تغییر جاوا اسکریپت به یک DOM کاربردی تبدیل کرده است.

این ابزار تمام تفاوت‌های بین نسخه‌های رندر شده و خام را برجسته می‌کند و روشی را نشان می‌دهد که جاوا اسکریپت اصلاح صفحه را در طول زمان رندر انجام می‌دهد.

نوع: رایگان و افزونه کروم
لینک: Chrome Source Rendered View

Link Miner

با استفاده از Link Miner، می توانید روند تجزیه و تحلیل لینک ها (شکسته) را ارتقا دهید. این ابزار داده های اجتماعی و پیوند را برای هر پیوند صفحه در اختیار شما قرار می دهد، به شما امکان می دهد هر پیوند را از هر صفحه صادر کنید، و حتی داده های پیوند را در کنار خود پیوند صفحه قرار می دهد.

علاوه بر این، Link Miner برای دانستن تعداد پیوندهای خارجی یا کل پیوندهای موجود در صفحه ای که در حال حاضر مشاهده می کنید استفاده می شود.

نوع: رایگان و افزونه کروم
لینک: Link Miner

Google Location Changer

جای تعجب نیست که گوگل از مکان های کاربران خود برای تولید نتایج مرتبط استفاده می کند. با این حال، اگر نمی‌خواهید به Google اجازه دهید از موقعیت مکانی فعلی شما استفاده کند، می‌توانید از Google Location Changer برای ادامه جستجوی Google خود استفاده کنید.

نوع: پولی (14 روز آزمایشی رایگان)
پیوند: Google Location Changer

XML Sitemap Validator

همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار برای بررسی دقیق بودن شکل گیری نقشه سایت XML طراحی شده است. علاوه بر این، این ابزار گاهی اوقات گوگل را پینگ می کند تا از موقعیت مکانی نقشه سایت شما مطلع شود.

اگر مشکلی در نقشه سایت وجود داشته باشد، فوراً به شما اطلاع داده می شود و بدین ترتیب شما را قادر می سازد تا قبل از ارسال نقشه سایت به Google، تغییرات لازم را انجام دهید.

نوع: رایگان
پیوند: XML Sitemap Validator

W3C Markup Validator

این سرویس رایگان به شما امکان می دهد از معتبر بودن اسناد وب اطمینان حاصل کنید. این اعتبارسنجی قادر است اسناد تولید شده در تقریباً هر زبان نشانه گذاری مانند HTML، XHTML، SMIL، MathML و SVG را پردازش کند.

همچنین می‌تواند سندی را که با استفاده از XML DTD یا SGML نوشته شده است، تا زمانی که از نوع مناسبی از اعلان نوع سند استفاده شده است، تأیید کند.

نوع: رایگان
پیوند: W3C Markup Validator

Online Broken Link Checker

این ابزار یا وب سایت شما را به طور کلی یا صفحات خاصی را بررسی می کند و در عرض چند دقیقه گزارشی در مورد لینک های خرابی که ممکن است شناسایی کرده باشد تهیه می کند. برای ایجاد این گزارش ها نیازی به نصب یا اجرای فایل های برنامه اضافی ندارید.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Online Broken Link Checker

HEADMasterSEO

HEADMasterSEO یک ابزار مبتنی بر دسکتاپ است که به شما امکان می دهد URL ها را به صورت انبوه بررسی کنید تا کدهای وضعیت، تغییر مسیرها، زمان پاسخ، هدرهای پاسخ، فیلدهای هدر HTTP (X-Robots-Tag و غیره) را تجزیه و تحلیل کنید.

این ابزار به شما امکان تجزیه و تحلیل، فیلتر کردن و مرتب سازی نتایج را می دهد. همچنین گزینه ای برای صادرات به CSV وجود دارد.

نوع: رایگان (حداکثر 500 URL) و مبتنی بر دسکتاپ
پیوند: HEADMasterSEO

URL Profiler

URL Profiler یک ابزار مبتنی بر دسکتاپ است که به شما امکان می دهد پیوندها، محتوا و داده های اجتماعی را بررسی کنید. این ابزار می تواند از جمله تجزیه و تحلیل دامنه و تجزیه و تحلیل URL را انجام دهید.

نوع: پولی (14 روز آزمایشی رایگان)
پیوند: URL Profiler

Siteliner

Siteliner یک ابزار رایگتماست که به شما امکان می دهد سایت را برای مواردی مانند محتوای تکراری، متوسط اندازه صفحه، میانگین زمان بارگذاری صفحه، تعداد کلمات، لینک های داخلی در هر صفحه، کل لینک ها در هر صفحه، لینک های ورودی در هر صفحه و خارجی بررسی کنید.

پیوند در هر صفحه این ابزار همچنین به شما نشان می دهد که چگونه سایت شما با سایر سایت های اسکن شده توسط آن مقایسه می شود.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Siteliner

SEOptimer

SEOptimer ابزاری است که برای ممیزی و گزارش گیری وب سایت طراحی شده است و می تواند در کمتر از 30 ثانیه بررسی جامع هر وب سایت را انجام دهد.

این ابزار مواردی مانند عناصر سئوی داخلی، رتبه بندی کلمات کلیدی برتر (10 کلمه کلیدی برتر در یک مکان خاص)، عملکرد قابلیت استفاده، رسانه های اجتماعی و فناوری های مورد استفاده در سایت را بررسی و گزارش می دهد.

نوع: رایگان با گزینه های پولی و مبتنی بر وب
لینک: SEOptimer

SEO Site Checkup

SEO Site Checkup می تواند یک ممیزی سریع وب سایت انجام دهد که لیستی از مشکلات را به همراه اولویت و توضیحات به شما نشان می دهد که باید برطرف شوند.

برخی از مواردی که ابزار بررسی می کند شامل اندازه HTML، استفاده از CDN، خطاهای JS و موارد دیگر است.

نوع: پولی (آزمایشی رایگان 14 روزه) و مبتنی بر وب
لینک: SEO Site Checkup

Xenu’s Link Sleuth

همه کسانی که 8-10 سال در صنعت سئو بوده اند، احتمالا این ابزار را به خوبی می شناسند. Xenu’s Link Sleuth یک ابزار مبتنی بر دسکتاپ است که به شما امکان می دهد وب سایت ها را تجزیه و تحلیل کنید و لینک های شکسته را شناسایی کنید.

هر URL، تصویر، پس‌زمینه، قاب و نقشه تصویر محلی، شیوه نامه، اسکریپت و اپلت جاوا را تجزیه و تحلیل می‌کند. من این ابزار را بیشتر برای اهداف آموزشی برای متخصصان سئو به اشتراک می گذارم!

نوع: رایگان و مبتنی بر دسکتاپ
پیوند: Xenu’s Link Sleuth

Panguin Tool

Panguin یک ابزار سئوی رایگان است که برای بررسی اینکه آیا به روز رسانی الگوریتم گوگل به هیچ وجه روی وب سایت شما تأثیر گذاشته است یا خیر، طراحی شده است.

می توانید به روز رسانی های دلخواه خود را از یک لیست کامل انتخاب کنید و سپس می توانید جدول زمانی کامل آن به روز رسانی های خاص را مرور کنید.

ابزار سئو Panguin Tool
ابزار سئو Panguin Tool

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
پیوند: Panguin Tool

Website Penalty Indicator

Website Penalty Indicator می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا سایتی ممکن است توسط گوگل جریمه شده باشد یا خیر. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دامنه را وارد کنید و این ابزار جدول زمانی به روز رسانی های Google را که روی دید سایت (داده های Semrush) پوشانده شده است را به شما نشان می دهد.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Website Penalty Indicator

Algoroo

به بیان ساده، Algoroo یک ابزار ردیابی برای الگوریتم های گوگل است و می تواند برای ردیابی هر نوع به روز رسانی الگوریتم گوگل استفاده شود.

این ابزار همچنین برندگان و بازندگان هفتگی را به شما نشان می دهد. یک جدول زمانی قابل تنظیم وجود دارد که در آن به روز رسانی های خاص همراه با نوسانات SERP ثبت شده در روزهای خاص مشخص می شود.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Algoroo

Semrush Sensor

همانند الگورو، Semrush Sensor برای ردیابی و نظارت بر نوسانات SERP گوگل بر اساس تغییرات رتبه بندی روزانه، و شناسایی هر گونه نشانه ای از به روز رسانی الگوریتم گوگل طراحی شده است.

این ابزار به شما امکان می دهد نوسانات SERP را در دسته بندی های مختلف، از جمله در دسکتاپ/موبایل تجزیه و تحلیل کنید.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Semrush Sensor

Mozcast

Mozcast ابزار دیگری است که با هدف ردیابی الگوها و روندهای “آب و هوا” در الگوریتم گوگل در روز گذشته و تاریخچه 90 روزه طراحی شده است.

این ابزار همچنین در مورد ویژگی های Google SERP، مانند نتایج HTTP، نمودار دانش، بسته های محلی، سوالات مرتبط و غیره گزارش می دهد.

نوع: رایگان و مبتنی بر وب
لینک: Mozcast

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *